dilek_yumrutas

Av. Dilek YUMRUTAŞ
Doğa Hukuk Bürosunun kurucusudur.

Lise öğrenimini Ankara Maliye Okulunda, üniversite öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Mali Hukuk alanında Yüksek Lisans yaptı. Bahçeşehir Üniversitesinde yüksek lisans-doktora programlarında eğitimine devam etmektedir.

Gümrük İdareleri Otomasyon Projesi ve Bilge İşletim Sisteminin hayata geçirilmesinde aktif görev ve çalışmalarda yer aldı.

Serbest avukat olarak İstanbul’da avukatlık mesleğine başladı. Mesleği süresince Avrupa Topluluğu Hukuku, Avrupa Birliği Mevzuatı, Ceza Hukuku, Uluslar arası Taşıma ve Lojistik Hukuku, Sigorta Hukuku, Vergi ve İdare Hukuku Hukuku, Rekabet Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku, Sermaye Piyasaları eğitim programlarına katılarak uluslararası hukuk ve uluslararası mevzuatlarının karşılaştırılması çalışmaları yaptı.Farklı Üniversitelerin Ceza Muhakemeleri Kanunu Sertifikalı Eğitim programları, Ceza Muhakemesi Hukukunda Uzlaşma, Ceza Muhakemesi Hukukunda Çapraz Sorgu ve Duruşma Teknikleri Eğitim Programları ile Uzlaştırmacılık ve Arabuluculuk eğitimlerini tamamladı ve bu alanlarda avukat, azlaştırmacı, arabulucu ve eğitimci olarak halen mesleki çalışmalarını sürdürmektedir.

İstanbul’da Uluslar arası Taşımacılık ve Lojistik işlemlerinden doğan ihtilaflar, Gümrük ve Kaçakçılık Mevzuatına ilişkin ihtilaflardan doğan davalar, Ceza Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar; Marka ve Patent haklarına ilişkin ihtilaflar ile Vergi Hukuku ve vergi ihtilaflarından doğan davalarda avukatlık ve danışmanlığın yanı sıra sözleşmeli Banka avukatlığı, İcra İflas Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Aile Hukuku ve Miras Hukuku ve Mali Hukuk, Gayrimenkul Hukuku, İdare Hukuku, İş Hukuku, Dış Ticaret Mevzuatı alanında davalar ve Ticari Şirketlerin genel hukuk danışmanlığı alanlarında hizmet vermiş ve halen belirtilen alanlarda uzman olarak hukuk danışmanı, avukat, uzlaştırmacı, arabulucu ve eğitimci olarak hizmet vermektedir.

Uluslar arası Taşımacılık ve Lojistik ve Dış Ticaret alanında çalışan şirketlere yönelik eğitim seminerlerinin organizasyonu ve meslek içi eğitim programlarında eğitimci olarak görev yapmaktadır. Arabuluculuk proje ve eğitimlerinde görev almaktadır.

Vergi ve İdare Hukuku ile Gümrük Mevzuatı ve Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa ilişkin eğitim vermekte ve eser yazım çalışmalarına devam etmektedir.

Türkiye’deki ilk arabulucular derneğinin kurucusudur. Üniversitelerde Arabuluculuk ve Çatışma Çözümü eğitimleri vermektedir.

İstanbul Barosu Vergi Hukuku Komisyonu Başkan Vekili, İstanbul Barosu Taşıma ve Lojistik Hukuku Komisyonu Başkan Vekili, İstanbul Arabulucular Derneği Kurucu YK Başkanı, Maliye Okulu Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yabancı Dil Bilgisi: İngilizce ve Tatarca

İletişim:

Gayrettepe Mh. Yıldız Posta Cad. Gönenoğlu Sk. Fidan Sitesi A Blok No:14/17 Beşiktaş/İSTANBUL

GSM : +905323536216 Tel: +902122615710 E-mail: dilekyumrutas@gmail.com Web: www.dilekyumrutas.com